Polish English German Russian

Ciekawoski

Ciekawoski

Latem przez 1 m2 szyby przechodzi około 500 W (0,5 kW) energii słonecznej.  Wyobraź sobie, że latem zamurowałeś okna w pokoju i wstawiłeś grzejnik 2000 W (2 kW) . Przy zewnętrznej temperaturze 250C komfort przebywania w tym pomieszczeniu będzie raczej mizerny.

Wraz ze wzrostem temperatury powyżej 250C w miejscu pracy wydajność pracy maleje nawet do 30%. Zdarzają się przypadki omdleń.
Jeśli chcesz ograniczyć ciepło które w postaci promieniowania słonecznego dostaje się przez okno możesz to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy: Stosując klimatyzację. Dla usunięcia 1 kW energii słonecznej wpuszczonej przez szybę musisz zużyć 0,5 kW energii elektrycznej potrzebnej do jej schłodzenia przez klimatyzator.
Stosując folię przeciwsłoneczną ograniczasz ilość wprowadzanego ciepła słonecznego przez szybę do 80% w zależności od wyboru folii.


Temperatura pod sufitem ze świetlikiem szklanym lub z poliwęglanu może dojść do 600C. Duża ilość tak ogrzanego powietrza powoduje nagrzanie się całego budynku.

Praca przy komputerze w pomieszczeniu nasłonecznionym powoduje zmęczenie wzroku. Refleksy świetlne na monitorze powodują konieczność wytężania wzroku

Promienie słoneczne powodują odbarwianie się ubrań na wystawach sklepowych, wykładzin podłogowych, mebli i innych sprzętów.
Już po niedługim czasie 1-2 lata widać efekt działania promieni słonecznych.
Folia  działa dla Ciebie nie tylko latem. W zimie odbija ciepło emitowane przez kaloryfer do środka pomieszczenia. Zatrzymuje w ten sposób do 20% ciepła uciekającego zimą przez szybę.

 

Szybki kontakt

PHU "MDM" Beata Siuchnińska
62-085 Skoki, ul. Rakojedzka 65 - woj. wielkopolskie
tel. +4812275461
tel. kom. 516-437-795
tel. kom. 606-496-777
Zachęcamy do skorzystania z formularza